Twitter Veri Sızıntıları İçin Uyarıyor!Twitter veri sızıntıları için kullanıcılara bildirim gönderiyor!
Twitter geliştiricileri uzun süredir sistemdeki açıklar üzerinde çalışıyordu. Ardından yazılımsal bir açık olduğunu ve bu açık yüzünden bir veri sızıntısı olduğunun farkına vardılar.

Bu olayın ardından Twitter, veri sızdırılan veya böyle bir girişimde bulunulan tüm potansiyel hesapların kullanıcılarına destek formları göndererek uyardı ve uyarmaya devam ediyor.

Twitter, bu özel destek formlarının genellikle Çin ve Suudi Arabistan’da bulunan bireysel IP adreslerinden gelen kullanıcıların olduğunu bildirdi. Diğer bölgeler için de veri sızıntıları araştırılmaya devam ediyor.

Google’ın mailleri çaldırması, Facebook kullanıcılarının fotoğraflarına erişim sağlanması gibi bunlara benzer birçok olay, kullanıcıları sosyal medyaya karşı güvensizleştirdi.

Twitter, verileri çalınan kullanıcıların hatasını çözdükten sonra, “Sizin tarafınızdan herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmadı ve sorunu çözdük. Teşekkür ederiz.” mesajıyla bildirim gönderiyor.

Açıkçası şunu da söylemek gerekirse Twitter’dan veri sızdırılması diğerlerinden daha masum kalıyor. Çünkü sadece gizli seçenekle kullandığınız telefon numaranız veya mail adresinizi görüntüleyebildikleri bir açık oluştuğu farkedildi.

Diğer Haberler

Online İşlemler


Gizlilik ve Kullanım Koşulları © 2019 MYFI. Her Hakkı Saklıdır.